Three Harbors Council, BSA
330 South 84th Street
Milwaukee, WI 53214-1468
414-774-1776
www.ThreeHarborsScouting.org
     

EAGLE SCOUT CLASS 2021

NAME TROOP# DISTRICT NAME CHARTERED ORGANIZATION
Samuel Laughrin Albert
Troop 391
Aurora District
Parkway Elementary PTO
Calaway Louis Alderson
Troop 242 Red Arrow District
Bethania Lutheran Church
William Robert Allen
Troop 385 Red Arrow District
Bristol United Methodist Church-Wesley 
Joseph Peter Ament Troop 125 Aurora District St. Jude the Apostle
Erik Christian Andersen
Troop 129 Red Arrow District
St. Paul the Apostle
Natan Michael Antczak
Troop 11 Southern Shores District
Ascension Lutheran Church Fellowship Board
Mulugeta Chance Bale
Troop 1865
Red Arrow District
VFW Post 1865
Aidan Connell Barber
Troop 329
Red Arrow District
VFW 8375 Branders Memorial Post
Spencer Edward Barribeau
Troop 218 Southern Shores District
Oak Creek Lions Club
Evan Virant Bartelson
Troop 336
Red Arrow District
American Legion Post 79-Ross Wilcox
Marco Gasparri Brand
Troop 530 Southern Shores District
St. Mary's H&S Association
Christian Joshua Breden
Troop 61 Aurora District
Mother of Good Council-HNS
Logan Reilly Bush
Troop 1570
Red Arrow District
VFW Post 1865
Matthew David Buske
Troop 332 Red Arrow District
VFW Post 8343
Cael Evan Byrne
Troop 595
Aurora District
St. Rita's Catholic Church
Benjamin James Carroll
Troop 381
Red Arrow District
Powers Lake Sportsmen's Club
Timothy Frederick Chrisbaum
Troop 117 Aurora District
Christ King Catholic School
Adam Richard Conley
Troop 599
Southern Shores District
Scouting Friends of Hales Corners Lutheran Church
Alexander Robert Costanzo
Troop 336
Red Arrow District
American Legion Post 79-Ross Wilcox
Jaisyn Elizabeth Daher
Troop 2002
Red Arrow District
Bartlett Youth Foundation
Jacob Michael Denecke
Troop 194 Aurora District
St. Paul's Ev Lutheran Church
Joseph Edward Devall
Troop 381 Red Arrow District
Powers Lake Sportsmen's Club
Thomas William Dobrowits
Troop 398  
Kiwanis Club of North Shore Milwaukee Inc.
Jarret James Dorr
Troop 551
Red Arrow District
Wesley United Methodist Church
Nathan Edward Drzadinski
Troop 400
Aurora District
Friends of S-0400 Whitefish Bay UMC
Jacob William Drzycimski
Troop 532 Southern Shores District
House of Prayer Lutheran Church
Jack Mitchell Elliott
Troop 390 Aurora District
St. Monica Congregation
John Gregorio Farley
Troop 506 Southern Shores District
Greendale Lions Club
Nathan Lee Fremgen
Troop 336 Red Arrow District
American Legion Post 79-Ross Wilcox
Gage Lee Galkowski
Troop 332
Red Arrow District
VFW Post 8343
Jack David Gordon
Troop 398 Aurora District
Kiwanis Club of North Shore Milwaukee Inc.
Noah David Grandsard
Troop 531 Southern Shores District
Friends & Family of Troop 531
Theodore Lawrence Grassmann
Troop 142
Aurora District
Washington El Friends-Mt Carmel Lutheran
Andrew Clayton Grebe
Troop 125
Aurora District
St. Jude the Apostle
Matthew Richard Hampel
Troop 601 Southern Shores District
King of Glory Lutheran Church
Matthew Charles Henkes
Troop 105 Red Arrow District
St. John Nepomuk Parish
Emilie Margaret Herbeck
Troop 595G Aurora District
St. Rita's Catholic Church
Christian Alexander Hills
Troop 336 Red Arrow District
American Legion Post 79-Ross Wilcox
Noah Alexander Johnson
Troop 105
Red Arrow District
St. John Nepomuk Parish
Vuk Jovanovic
Troop 15
Aurora District
St. Roberts Church
Raymond William Juranitch
Troop 383 Aurora District
University School of Milwaukee
Nicholas Brian Kaemmerer
Troop 208 Southern Shores District
St. Veronica's Parish-Usher Society
Korik Michael Klein
Troop 380 Red Arrow District
Twin Lakes American Legion Post 544
Ean Daniel Klemme
Troop 105 Red Arrow District
St. John Nepomuk Parish
Brennan Joseph Kompas
Troop 592
Aurora District
St. Matthias Home & School Association
Matthew Stanley Koronka
Troop 595 Aurora District
St. Rita's Catholic Church
Carter Keith Kurzka
Troop 506 Southern Shores District
Greendale Lions Club
Louis Dale Link
Troop 15
Aurora District
St. Robert's Church
Charles John Locke
Troop 595 Aurora District
St. Rita's Catholic Church
Yash Noah Luba
Troop 242
Red Arrow District
Bethania Lutheran Church
Connor Samuel Maceau
Troop 595 Aurora District
St. Rita's Catholic Church
Samuel Matthew Mains
Troop 539 Southern Shores District
Franklin Professional Fire Fighters
Mitchell Everette Marry
Troop 1239
Red Arrow District
St. Paul the Apostle
Ethan Joseph McElwee
Troop 530
Southern Shores District
St. Mary's H&S Association
Michael Grant Meier II
Troop 480
Red Arrow District
Doc Calderwood Charity Fund
James Michael-Szews Noonan
Troop 125
Aurora District
St. Jude the Apostle
Austin Dean Paisar
Troop 221
Southern Shores District
Golden Fields Owners Association Inc
Tony Santos Paniagua
Troop 235 Southern Shores District
Divine Mercy Holy Name Society
Logan Tyler Piktel
Troop 385 Red Arrow District
Bristol United Methodist Church-Wesley
Andrew Riley Pomes
Troop 400
Aurora District
Friends of Troop 400 Whitefish Bay UMC
William Walter Preibisch
Troop 61 Aurora District
Mother of Good Council-HNS
Armando Stephan Quintero
Troop 507
Red Arrow District
St. Marks Parish
Michael Bruce Rentmeester
Troop 125 Aurora District
St. Jude the Apostle
Lucas Paul Rochman
Troop 142 Aurora District
Washington El Friends-Mt. Carmel Lutheran
Thomas Francis Rouse Jr
Troop 142 Red Arrow District
Bartlett Youth Foundation
David Sanders
Troop 15 Aurora District
St. Roberts Church
Steven James Sanderson
Troop 595
Red Arrow District
St. Anne Catholic Church
Trevor N Schmitt-Ernst
Troop 61 Aurora District
Mother of Good Council-HNS
Samuel Christian-Gehring Seamons
Troop 101 Aurora District
Friends of Parkway Committee
Casey Emerson Shevokas
Troop 1350 Red Arrow District
Union Grove Lions Club
Keegan Michael Sluis
Troop 221
Southern Shores District
Golden Fields Owners Association Inc
Devin K Spaulding
Troop 142
Red Arrow District
Bartlett Youth Foundation
Zachary Henryk Stikel
Troop 530
Southern Shores District
St. Mary's H&S Association
Adam Joshua Strauss
Troop 328 Red Arrow District
Salem Volunteer Fire Company
Matthew James Svoren
Troop 161
Red Arrow District
St. Rita's Roman Catholic Church
Philip Thomas Swietlik
Troop 390 Aurora District
St. Monica Congregation
Travis Neil Teeters
Troop 558 Aurora District
West Allis Rotary Club
Jackson Urban
Troop 221 Southern Shores District
Golden Fields Owners Association
John Paul Joseph Victory
Troop 540
Southern Shores District
Gra-Ram Friends of Scouting
Justin Murel Vincent
Troop 599 Southern Shores District
Scouting Friends of Hales Corners Lutheran Church
Kyle Richard Waiss
Troop 222 Red Arrow District
Messiah Lutheran Church
Owen Eugene Wallace
Troop 501
Southern Shores District
Adoration Lutheran Church
Stefan Beck Walter
Troop 61 Aurora District
Mother of Good Counsel-HNS
Wade Owen West
Troop 505
Red Arrow District
First Presbyterian Church of Kenosha
Caleb Bennett Yatchak
Troop 125
Aurora District
St. Jude the Apostle
Triston Chase Zachow
Troop 595
Aurora District
St. Rita's Catholic Church
 

Last updated: 11/1/21

 


Three Harbors Council, Boy Scouts of America  I  330 South 84th Street, Milwaukee, WI 53214-1468

414.774.1776